Jak bojovat se suchými vlasy

27. srpna 2009 v 17:10 | <ScEnE<KiDs*->[S]miling Bubble° |  Scene účesy

Jak bojovat se suchými vlasy

Nedávno si Lelona na našich stránkách na Facebooku stěžovala, že má problém se suchými vlasy. Není se čemu divit. Člověk si vlásky začne žehlit, barvit, tupírovat a lakovat, ale všechny tyto procedury je ničí a vysušují. Proto se musíš o svoji hřívu starat a není důležité jestli máš vlasy krátké nebo dlouhé, všechny si zaslouží tvoji pozornost.Takže začneme pěkně od začátku.

Šampon by sis měla koupit podle toho, jaký máš problém. Existuje jich celá řada. Na kudrnaté, na barvené, na vysušené, na lámavé...a kdo ví co ještě. Na značce až tak moc nezáleží, každému může sedět něco jiného. Já jsem třeba spokojená s produkty L´Oreal. Po každém umytí si nanes smývatelný kondicionér. To by se pro tebe mělo stát rutinou. Potom podle potřeby a podle akutnosti používej masky a nesmývatelné kondicionéry. Doporučujeme si jednou za čas na vlasy nanést opravdu hromadu kondíku, zabalit si je do ručníku a jít spát. Ráno se probudíš jako nová.
Problém je, když nemáš úplně rozpočet na to, abys utrácela za všechny možné vlasové výrobky. Takže jak si vyrobit vlastní balzámy a vlastní masky? Otevřeli jsme domácí kuchařku a vytáhli z ní pár rad přímo pro tebe. Základní ingredience jsou: olivový olej, med a vajíčka, v různé kombinaci. Multifunkční hvězda je olivový olej smíchaný s růžovým substrátem, který nádherně voní a dá se koupit v kterékoli zdravé výživě. Mohla bys používat olivový olej sám o sobě, jediný problém je, že hrozně smrdí. Nebo spíš teda úplně nevoní. Tuto směs si nalij do nějaké lahvičky, kde jsi před tím měla nějaký sprej (samozřejmě před tím to důkladně vymyj!). Hotovo...můžeš to používat jak na vlasy, když se ti budou zdát extra suché, tak akorát párkrát stříkneš, nebo taky jako přípravek na opalování. Ale pozor, nemá to žádný ochranný faktor, takže to používej buď až budeš mít trochu hnědý základ, nebo když budeš na sluníčku jen chvíli.
Smícháním olivového oleje a vajíček docílíš velmi výživné masky, kterou naneseš na dvacet minut na svoje zničené vlásky a pak důkladně smyješ. Stejného efektu dosáhneš, když rozmixuješ vajíčka s medem. Záleží na tobě, která kombinace ti bude víc vyhovovat. Ještě do těchto balzámů můžeš kápnout trochu piva, které má spoustu vitamínů.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.